خطر تعطیلی برنامه نود بیش از گذشته

در طول مدت یازده سالی که از پخش برنامه پر بیننده نود می گذرد، چندین بار خطر تعطیلی این برنامه پر بیننده را تهدید کرده اما هر بار خطر تعطیلی به نوعی از سر این برنامه پرید. حتی در یکی از این موارد در حالی که شش هفته از آغاز رقابت های لیگ برتر می گذشت خبری از پخش این برنامه نبود سکوت مجریان پخش و عوامل و دست اندرکاران این برنامه هم بر ابهامات و شایعاتی که پیرامون این تیم بود اضافه می کرد تا اینکه سرانجام با شش هفته تاخیر، در حالیکه بد قولی دکور سازان علت تاخیر در آغاز این برنامه اعلام شد سرانجام بار دیگر این برنامه پر بیننده بر روی آنتن رفت.
در حالیکه انتقادات تند و تیز مجری برنامه نود از عملکرد دولت در ورزش یکی از اصلی ترین عواملی که برنامه وی را در معرض خطر تعطیلی قرار می داد عنوان شده بود، فردوسی پوری که بی پروائی و جسارت یکی از فاکتور هایی است که به موفقیت وی در جذب مخاطب کمک کرده نه تنها دست از انتقاد نشست که حتی دامنه انتقادات تند و تیز خود از عملکرد دولت را از عرصه ورزشی فراتر برد و به انتقادات سیاسی و اقتصادی نیز از دولت پرداخت. شاید جر و بحث جسورانه وی با نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی که برای او در جذب مخاطب یک برگ برنده محسوب می شد ولی از طرفی دیگر به هیچ وجه به مزاق مسئولین چه در صدا و سیما و چه خارج از سازمان خوش نیامد بار دیگر زمزمه های تعطیلی این برنامه را سر زبان ها انداخت…. اما این شایعات بعد ها تلطیف شد و زمان تعطیلی این برنامه به پایان بازی های لیگ وعده داده شد. اما حتی بروز این شایعات نیز نتوانست مجری برنامه نود را متقاعد سازد تا دست از انتقاد بر علیه دولت بردارد. نه تنها این اتفاق نیفتاد که حتی در این آخرین برنامه های نود شاهد آن بوده و هستیم که فردوسی پور با کلام تیز خود حتی عملکرد دولت در زمینه هدفمند کردن یارانه ها و تحولات اقتصادی را نیز به صورتی غیر مستقیم به باد انتقاد گرفت.
فردا شب برنامه نود مثل همیشه از شبکه سوم سیما روی آنتن می رود. اما شاید این آخرین باری باشد بینندگان پر و پا قرص این برنامه ورزشی که البته بعضا در آن شاهد پخش آیتم های غیر ورزشی نیز هستیم که معروف ترین آن پخش کارتون پینوکیو و سندباد و گفت و گو مرتضی احمدی دوبلور گربه نره در کارتون پینوکیو بود، از شبکه سوم سیما پخش شود. یا اینکه در بهترین شرایط این برنامه با حال و هوای دیگری و توسط مجری یا مجریان دیگر از این شبکه بر روی آنتن برود.

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized and tagged , , . Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s